34%

klientų rinkosi išmanų finansų valdymą su PowerBI2021 m. lyginant su 2022 m.   

34%

klientų rinkosi išmanų finansų valdymą su PowerBI 2021 m. lyginant su 2022 m.   

Kaip tai veikia? 

Verslo analitika su PowerBI įrankiu leidžia realiu laiku stebėti savo įmonės veiklos rodiklius ir priimti pagrįstus verslo sprendimus.  

PowerBI“ jums padės:

 • Susisteminti įmonės darbą 
 • Sumažinti veiklos kaštus 
 • Sutaupyti apyvartinių lėšų 
 • Padidinti veiklos efektyvumą 
 • Lengviau planuoti ateities pinigų srautus 
 • Lengvai apskaičiuoti parduodamų paslaugų ar prekių pelningumą
 • Matyti investicinių projektų grąžą
 • Didinti verslo pelningumą 
 • Sutaupyti laiko duomenų rinkimui ir analizei 
 • Pritaikyti duomenų rodiklių stebėseną pagal darbuotojų atsakomybes taip sumažinant perteklinės informacijos srautą ir efektyvinant jų darbą 
 • Objektyviai vertinti esamą situaciją 

„Kai rinką drebina rekordiškai auganti infliacija, o geopolitinė aplinka taip pat kupina iššūkių, daugelis vadovų yra priversti keisti strateginius savo verslo planus.  

„PowerBI“ programoje, priklausomai nuo verslo specifikos, galima matyti maržos pasikeitimus, kuriai turi įtakos pasikeitusi prekių ar paslaugų savikaina, pvz. išaugusios kuro, prekių gabenimo paslaugų kainos.

Tad kintant ekonominėms sąlygoms, šis įrankis gali padėti priimti tinkamus sprendimus laiku ir būti žingsniu priekyje tų, kurie to nedaro“, – teigia vadovė „BNM Finance“ Simona Matiukienė.
Paslaugų apimtis priklauso nuo kiekvieno kliento individualių poreikių. Paskirtas išorinis finansų vadovas yra tiesiogiai atskaitingas aukščiausio lygmens įmonės vadovybei.

„PowerBI“ programoje, priklausomai nuo verslo specifikos, galima matyti maržos pasikeitimus, kuriai turi įtakos pasikeitusi prekių ar paslaugų savikaina, pvz. išaugusios kuro, prekių gabenimo paslaugų kainos.

Tad kintant ekonominėms sąlygoms, šis įrankis gali padėti priimti tinkamus sprendimus laiku ir būti žingsniu priekyje tų, kurie to nedaro“, – teigia vadovė „BNM Finance“ Simona Matiukienė.
Paslaugų apimtis priklauso nuo kiekvieno kliento individualių poreikių. Paskirtas išorinis finansų vadovas yra tiesiogiai atskaitingas aukščiausio lygmens įmonės vadovybei. […]

Versle veiklos efektyvumas yra vienas svarbiausių rodiklių, turinčių tiesioginę įtaką įmonės pelningumui ir sėkmingai veiklai. Tad reikėtų pamiršti laikus, kai ignoruojame duomenų analizę, nes tai užima itin daug laiko, o pasitikime savo nuojauta. Ji gali būti ir apgaulinga, tad kam rizikuoti? Situacija rinkoje keičiasi ir įmonės vis dažniau pasitelkia išmanius verslo analitikos įrankius, leidžiančius pamiršti ilgas valandas, sugaištas savarankiškai rengiant ir analizuojant „Microsoft Excel“ lenteles. Apie verslo analitikos poreikį finansų valdymui bei jų įtaką įmonių rezultatų užtikrinimui bei veiklos prognozavimui, dalijasi „BNM finance“ vadovė Simona Matiukienė.

Nebenori gaišti laiko excelyje – ieško išmanių alternatyvų

Vystant verslą visuomet labai svarbu pasverti potencialias rizikas bei identifikuoti efektyvumo spragas, kurios gali smarkiai apriboti įmonės plėtros potencialą. Puiku, jei įmonės domisi bei savarankiškai analizuoja verslo rezultatus, bet tam iki šiol dažniausiai būdavo pasitelkiamos rankiniu būdu vedamos skaičiuoklės, kurių parengimui darbuotojai sugaišta daug laiko, klaidų tikimybė yra didelė, o informacija vadovus pasiekia retai arba nepakankamai greitai, nes tai irgi smarkiai priklauso nuo ataskaitas rengiančio žmogaus.

„Visgi pastarųjų metų tendencija rodo, jog dauguma įmonių jau pasimokė ar net gal nudegė dėl senų finansų valdymo praktikų ir pradėjo gerokai aktyviau domėtis papildomais verslo analitikos sprendimais, galinčiais efektyviau susisteminti valdomus įmonės apskaitos duomenis bei leidžiančius realiu laiku stebėti savo veiklos rodiklius. Vien per 2021 m. mūsų klientų tarpe išmanių paslaugų paketas, kai įmonė renkasi ne tik apskaitos, bet ir „PowerBI“ verslo analitikos paslaugas, išaugo 34 proc. palyginti su 2020 metų rodikliais“, – kintantį vartotojų poreikį pažymi Simona Matiukienė.

Vadovai nori ne tik taupyti laiką bei žmogiškuosius resursus, bet ir gauti gerokai detalesnę informaciją apie veiklos rodiklius, kuriuos gali pasiūlyti įdiegtos verslo analitikos programos. Tai leidžia priimti greitesnius ir savalaikius verslo sprendimus, nesivadovaujant tik savo vizija ar nuojauta.

PowerBI – išmanus verslo šturmanas, parodantis įmonės statusą bei perspektyvą

Įmonės nediegia naujų sprendimų arba nesiryžta pokyčiams, nes dažnai tiesiog apie juos nežino, stokoja kompetencijų arba klaidingai galvoja, jog tai pernelyg brangu. Taip užsisukama uždarame rate, kai procesai nėra patogūs, bet nusistovėjusi praktika atrodo žinoma, todėl ir tęsiama.

Kaip pažymi S. Matiukienė, „įmonės turėtų labai gerai paskaičiuoti, kuo rizikuoja. Savo pajėgomis vykdoma finansų analitika dažnai atsispindi neefektyviai valdomu laiku, demotyvuotais darbuotojais, kuriems tenka didelis techninio darbo krūvis, bei netiksliai numatytomis verslo galimybėmis ar įvertintomis rizikomis. Juolab, kad yra galima verslo analitikos sistemos nuomos galimybė. Tad norėtųsi paneigti stereotipinį mitą, jog tai tik didelių įmonių privilegija, galinčių mokėti už sistemos diegimą.“

„Toks automatizuotas finansų valdymo įrankis, kaip „Microsoft PowerBI“ įmonės vadovui tampa tarsi šturmanu, parodančiu ne tik esamą situaciją, bet ir kur link galima judėti toliau, dėliojant tolimesnį verslo planą. Įdiegta programa leidžia realiu laiku, net ir telefone, matyti bei sekti įmonės finansinius rodiklius: stebėti pardavimų apimtis, finansus, atsargų kiekį, klientų pelningumą, įsiskolinimus, balanso dinamiką pagal metus ar net mėnesius ar kitus duomenis įmonei reikiamais pjūviais. Tai užtikrina sėkmingą finansinės sistemos kontrolę bei leidžia efektyviau matyti, kaip sekasi tavo verslui palyginant, koks progresas buvo padarytas su praėjusiais metais ir pan.“,  – sprendimo galimybes atskleidžia „BNM Finance“ vadovė.

Įrankis ne tik vadovui, bet ir pardavimų bei marketingo komandoms

Dažnai klaidingai manoma, jog tokia detali informacija reikalinga tik verslo savininkui bei finansų vadovui. Natūralu, kad būtent jie aktyviausiai seka verslo rezultatus, tačiau išmani verslo analitikos sistema gali gerokai palengvinti ir kitų įmonės padalinių veiklą: pavyzdžiui, suteikti daug naudingos informacijos pardavimų ar marketingo komandoms planuojant bendrovės pardavimus.

Sujungiant skirtingas įmonės valdomas sistemas, galima sukurti papildomas specializuotas ataskaitas būtent pardavimų ar marketingo skyriams. „PowerBI“ įrankiu taip pat galima automatizuoti tuos procesus, kurių iki šiol nepavyko su turimomis programomis. Pavyzdžiui, pardavimų vadybininkams yra taikoma motyvacinė sistema, pagal kurią jie gauna atlygio priedus nuo pardavimo maržos. Įsidiegus šį įrankį, už jus tai automatiškai suskaičiuos „PorweBI“.

Jis taip pat gali būti aktualus, kai reikia atlikti įmonių konsolidavimą. Programos pagalba yra atvaizduojami konsoliduoti duomenys iš skirtingų šaltinių, tad nereikia laukti konsolidacijos iki mėnesio pabaigos.

Kaip padaryti, jog verslo analitika išties veiktų: finansų vadovo vaidmuo

Svarbu suprasti, jog verslo analitikos įrankio diegimas nėra tik paprastas naujos programos pajungimas. Siekiant išgauti maksimalią naudą įmonės duomenų rinkimui, visų pirma reikia išsigryninti, ką apskritai norima detaliai analizuoti, sukurti metodiką, apjungti skirtingas kompetencijas bei procesus, sudaryti teisingą sąskaitų planą bei automatizavimo projektą.

„Savo praktikoje dažnai klientams suteikiame ir finansų vadovo paslaugas diegiant „PowerBI“ įrankį, kuris padeda atlikti įmonės esamų finansinių duomenų analizę bei pasiūlo kaip būtų galima optimizuoti finansinių duomenų rinkimą, remiantis konkrečios įmonės veiklos specifika. Būtent finansų vadovas išgrynina rodiklius, kuriuos reikia sekti. Kitaip tariant, tai yra tas žmogus, kuris užtikrina, kad naujai įdiegtas įrankis išties neštų naudą, o ne tik būtų betikslių grafikų rinkinys, kurių vėliau niekas nemoka tinkamai išnaudoti. Itin svarbu nuspręsti, kaip bus atvaizduota informacija apskaitoje, sudaryti teisingą sąskaitų planą bei apskaitos metodiką. Tad programuotojas yra tik techninis darbuotojas, o didįjį darbą atlieka būtent finansų vadovas“,  – pasirengimo niuansus atskleidžia „BNM Finance“ vadovė Simona Matiukienė.

Ne tik susistemina, bet ir padeda valdyti verslo aplinkos pokyčius

„PowerBI“ įrankis padeda kompleksiškai stebėti įmonės progresą: jis ne tik susistemina įmonės darbą, padeda sumažinti veiklos kaštus ar sutaupyti apyvartinių lėšų, bet ir tinkamai pasirengti verslo aplinkos pokyčiams.

Skaitykite plačiau

Gaukite PowerBI ataskaitospavyzdį į savo pašto dėžutę