Tarnybinių ir nuomojamų automobilių naudojimo mokesčių rizikos ir jų simptomai

3 min.|21 gegužės, 2018

Tarnybinių ir Nuomojamų Automobilių Naudojimo Mokesčių Rizikos|automobiliai imoneje

Šiuo metu VMI skiriamas ypatingas dėmesys pažeidimams susijusiems su tarnybinių automobilių naudojimu, privertė dar kartą priminti, apie kylančias rizikas dėl tarnybinio automobilio naudojimo ne darbo reikalais ir ne darbo metu, ką turi žinoti įmonės vadovas:

RIZIKOS:

Automobilio naudojimas ne darbo metu – apmokestinamas

Leidimas važinėti  įmonės automobiliu ne darbo metu yra apmokestinamas. Nauda, kurią gauna darbuotojas, laikoma darbo užmokesčiu: mokamas GPM, „Sodros“ įmokos, o degalų PVM grąžinamas valstybei.

VMI išmoko atpažinti naudojimą ne darbo metu – ir turi tam naujus įrankius

Per pastaruosius metus VMI išmoko atpažinti ir nustatyti automobilio naudojimo asmeniniais tikslais atvejus ir rasti tai patvirtinančius įrodymus. Įmonėms nuslėpti ir išvengti pajamų natūra tampa vis sunkiau.

Patikrinimai ir ginčai baigiasi biudžeto naudai

Beveik visi mokestinio tyrimo ir patikrinimo atvejai baigiasi valstybės biudžetonaudai. Gali būti apskaičiuojama nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų papildomų mokesčių per metus.

Mokesčiai priklauso nuo rinkos vertės, o ne valdymo formos

Mokestines sąnaudas lemia ne automobilio valdymo būdas (nuosavybė, išperkamoji nuoma (finansinis lizingas), veiklos nuoma), o paties lengvojo automobilio rinkos vertė.

Jei VMI nustato, kad tarnybinis automobilis naudojamas asmeniniams tikslams –

pripažįstamos pajamos natūra (skaičiuojamos nuo automobilio rinkos vertės ir sunaudotų degalų), kurios apmokestinamos 15% gyventojų pajamų mokesčiu + apie 40% „Sodros“ įmokų mokesčiu, be to, nebeleidžiama atskaityti 21% degalų PVM.

Todėl lengvasis automobilis įmonėje – nepatartina sritis mokesčių optimizavimui

Tarnybinis automobilis gali būti gera ir tinkama darbuotojo motyvavimo paketo dalis, tačiau tai nėra tinkamas būdas optimizuoti įmonės mokestinę naštą, susijusią su darbo santykiais.

SIMPTOMAI:

Jei pritaikysite sau bent vieną tinkamą iš aštuonių rizikos simptomų, tuomet egzistuoja reali grėsmė, kad po VMI patikrinimo Jūsų įmonei bus priskaičiuoti papildomi mokesčiai dėl naudojamų lengvųjų automobilių:

  1. Neribojamas tarnybinio automobilio naudojimas asmeniniais tikslais arba nėra patvirtintos naudojimo tvarkos.
  2. Degalai į tarnybinį automobilį pilami ne darbo metu: po darbo, per atostogas, sergant, savaitgaliais.
  3. Važiavimai tarnybiniu automobiliu nedokumentuojami (nepildomi kelionės lapai) arba dokumentai neatitinka realių skaitiklių rodmenų.
  4. Nefiksuojami vadovų viršvalandžiai darbo laiko apskaitoje.
  5. Įmonė nuomojasi automobilį iš darbuotojo.
  6. Yra sudarytos sutartys dėl darbuotojo automobilio panaudos.
  7. Tarnybinis automobilis ne darbo metu neparkuojamas paskirtoje vietoje prie darbovietės.
  8. Darbuotojas turi tik tarnybinį ir neturi asmeninio automobilio.

Kaip suvaldyti Jums kylančią riziką dėl naujų VMI metodų išieškoti mokesčius už automobilius, sužinosite pasikonsultavę su savo buhalteriu.