Balandžio pradžioje buhalterinės apskaitos ir finansų valdymo sektoriuje Lietuvoje išryškėjo naujas rinkos lyderis. Susijungus dviem Lietuviško kapitalo įmonėms „BNM Finance“ ir „Integre“, veiklą rinkoje „BNM Finance“ vardu tęsianti įmonė pagal darbuotojų skaičių ir apyvartą tapo didžiausia šalyje lietuviško kapitalo buhalterinės apskaitos įmone, darbuotojų skaičiumi lenkianti kai kurias didžiojo ketverto (angl. BIG4) kompanijas. Naujos komandos visoje Lietuvoje aptarnaujamų 800-tų klientų metinė apyvarta viršija 1,3 milijardo eurų.

Prieš 13 metų įkurta ir nuo 2014 metų aktyviai auganti „BNM finance“ beveik kasmet į savo gretas įliedavo po apskaitos paslaugas teikiančią įmonę, panašią savo vertybėmis ir požiūriu į vertės klientams kūrimą. Tačiau tokio didelio sandorio, kaip pastarasis susijungimas iki šiol ši komanda neturėjo. Įmonės profesionalų gretas papildė daugiau nei 40 apskaitos, finansų valdymo ir vadybos specialistų, todėl darbuotojų skaičius išaugo iki 130.

„Integre“ komanda artimiausiu metu planuoja persikelti į šiuo metu „BNM Finance“ plečiamos būstinės patalpas Vilniuje adresu Perkūnkiemio g. 7. Kiti bendrovės biurai įsikūrę Kaune, Klaipėdoje ir Tauragėje.

„Šiam, mūsų žiniomis, iki šiol didžiausiam apskaitos įmonių susijungimo sandoriui Lietuvoje ruošėmės gana ilgai ir atsakingai. Vien sutarties derinimas truko pusę metų. Procesas užtruko, nes mums visiems buvo svarbu aptarti ir suderinti detales – procesus, įrankius ir kt., kurios lemia klientų aptarnavimą“, – teigia „BNM Finance“ vadovė Simona Matiukienė.

Pasak jos, „Integre“ visada buvo pagarbos vertas rinkos žaidėjas, strategiškai ir progresyviai planuojantis veiklą. Įmonė nuolat investavo į procesų automatizavimą, optimizavimą ir efektyvinimą – tai pastaraisiais metais yra pagrindinė proveržio sąlyga, greta profesinių kompetencijų, augimo siekiančioms apskaitos įmonėms. Globalių tendencijų diktuojamus iššūkius bei sprendimus keičiantis, tiek mes, tiek „Integre“ komanda matėme panašiai, todėl ir susijungimo inicijavimą lėmė daugybės sinergijos taškų atradimas. „Vieningas matymas, kaip turi atrodyti moderniai įmonių finansus valdanti komanda ir pajėgumų sujungimas leis žymiai efektyviau išnaudoti turimus resursus, sprendimus ir žinias. Na, o panaši įmonių vidinė kultūra ir vertybės leidžia manyti, kad integracija bus greita ir sklandi“, – kalba S. Matiukienė.

Tuo neabejoja ir „Integre“ savininkė Žana Kel., „Veiklą vykdome jau 15 metų, aptarnavome ir  paslaugas teikėme labai gerai žinomoms, didelėms įmonėms. Mums augti ir užsitarnauti klientų pasitikėjimą padėjo profesionalus požiūris į klientų iššūkius bei investicijos į darbuotojų kompetencijos kėlimą, o kaip vieną iš mūsų sėkmės formulių įvardinčiau atvirumą pokyčiams ir naujovėms. Tai patvirtina ir sprendimas apsijungti su „BNM Finance“ specialistų komanda, kuri yra kompetentinga ir patyrusi, vadovaujasi tokiu pat požiūriu į kokybę bei aptarnavimą.

Esu tikra, kad  „Integre“  prisijungimas prie „BNM Finance“ tiek klientams, tiek ir darbuotojams atvers naujų galimybių“, – teigia  „Integre“ savininkė.

Tiek S.Matiukienė, tiek Ž. Kel sutaria, kad dėl apsijungimo labiausiai laimės klientai: ženkliai išsiplės bendrai teikiamų paslaugų spektras apjungiant abiejų komandų kompetencijas.

„Integre“ paslaugų spektras iki susijungimo apėmė visas buhalterinės apskaitos ir įmonių finansų valdymo paslaugas, taip pat mokymus. Tuo tarpu „BNM Finance“ greta apskaitos ir finansų valdymo paslaugų taip pat teikė finansų vadovo, verslo analitikos, teisines ir IT specialistų paslaugas optimizuojant apskaitos procesus klientų įmonėse.

Sėkminga patirtis su tarptautiniais klientais įkvepia dar drąsesnėms ambicijoms

Tarp „BNM Finance“ klientų yra nemažai didelių Lietuvos kapitalo ar gerai žinomų užsienio kapitalo įmonių. Kai kurių jų apskaita anksčiau rūpinosi užsienio kapitalo bendrovės. Todėl tiesiogiai konkuruoti su tarptautiniais gigantais S. Matiukienė sako nebijanti, nes „BNM Finance“ gali pasiūlyti lygiavertes, modernias paslaugas, tik lankstesnėmis sąlygomis.

„Pagrindinis skirtumas tarp mūsų ir panašias paslaugas teikiančių didžiųjų užsienio kapitalo įmonių yra tas, kad mes esame pilnai automatizavę apskaitos procesus. Tai leidžia taupyti kliento kaštus, o mums – skirti daugiau dėmesio kliento konsultavimui taip padedant sumaniau valdyti jų finansus ir augimą. Dėl tos priežasties mes patrauklūs ir mažesnėms ambicingoms įmonėms. Kita vertus, dėl savo nepriklausomumo ir optimalaus dydžio esame itin dinamiški – lanksčiai prisitaikome prie specifinių poreikių turinčių įmonių, pritaikydami joms paslaugų modelius, keisdami procesus, metodus. To lankstumo paprastai prireikia didžiulėms tarptautinėms bendrovėms turinčioms poreikį integruotis į tarptautinę grupės įmonių apskaitą arba toms, kurių augimo kreivė kyla kasmet geometrine progresija“, – išskirtinumus vardija S. Matiukienė.

Darbuotojų skaičius „BNM Finance“ kinta vos ne kasdien, nes įmonė plečiasi ne tik per susijungimus, tačiau ir auga organiškai. Iki šiol bendrovė savo veiklą buvo susitelkusi į Lietuvos rinką, bet pastaruoju metu tikrina galimybes ir ieško tinkamų sąlygų plėtrai į užsienį. Žvalgomasi ne tik Baltijos šalių ribose.

„Turėjome galimybę pakalbėję su tarptautiniais klientais, pastebėję užsienio įmonių veiklą įsitikinti, kad tai ką siūlome savo klientams yra gana unikalu ir itin aukštos kokybės. Mums tai pavyko, nes ypač daug dėmesio skyrėme klientų finansų procesų sustygavimui bei automatizavimui. Ties tuo dirbame nuolatos. Štai ir šių dienų esminis klausimas mūsų įmonėje: kaip apskaitos procesuose dar intensyviau įdarbinti dirbtinį intelektą. Šioje srityje kasdien kryptingai dirba mūsų IT ir integracijų komanda. Manau, kad laiku užčiuopėme tendencijas ir priėmę esminius strateginius sprendimus paklojome tvirtą pamatą proveržiui, dėl to šiandien nematau priežasčių, kodėl mūsų ambicija turėtų apsiriboti tik lokalia veikla“, – ateities planais dalinasi „BNM finance“ vadovė S. Matiukienė.